MAŁY KINEMATOGRAF
Wskazówki dotyczące zasad uczestnictwa
w spotkaniach

  1. Dzieci uczestniczą w spotkaniach Małego Kinematografu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która zgodnie z założeniem projektu również powinna czynnie w nich uczestniczyć. Jednym z celów zajęć jest bowiem organizacja wspólnej aktywności kulturalno-artystycznej dzieci i ich opiekunów i międzypokoleniowa integracja. Pomysły i tematy podejmowane w ramach zajęć mogą stać się znakomitym punktem wyjścia do codziennych wspólnych działań dzieci i ich opiekunów.
  2. Proponujemy, aby na czas uczestnictwa w spotkaniach dzieci miały na sobie wygodne ubrania, których nie będzie szkoda pobrudzić, a także - koniecznie - obuwie na zmianę (kapcie lub takie buty, które łatwo można założyć - w czasie zajęć często zwiedzamy muzealne ekspozycje). Zajęcia obejmują część warsztatową, podczas której wykorzystywane są różnorodne techniki plastyczne oraz rozmaite materiały (np. farby, mazaki, suche pastele, plastelina, patyczki, suszone rośliny).
  3. Zarówno dzieci, jak i dorosłych prosimy o niedotykanie ekranu kinowego, ani technicznego oprzyrządowania znajdującego się za kotarami. Warsztaty odbywają się na scenie, przed ekranem - to zrozumiałe, że dla dzieci kuszące jest sprawdzenie „jak to działa” z bliska, ale materiał ekranu jest bardzo czuły i każde dotknięcie może spowodować jego uszkodzenie. Stąd nasza prośba o czujność.
  4. Zajęcia wyzwalają mnóstwo energii, ale z jej uzupełnianiem wstrzymajmy się do zakończenia warsztatów. Idealnym momentem na przekąski i napoje jest seans filmów animowanych, który rozpoczyna się po warsztatach.
  5. Podczas spotkań robione są zdjęcia (do dokumentacji projektu) publikowane następnie na stronie internetowej www.malykinematograf.pl oraz na profilu społecznościowym www.facebook.com/MalyKinematograf. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na publikację wizerunku swojego bądź swojego dziecka - prosimy o kontakt z osobą fotografującą przed rozpoczęciem zajęć.